Графік роботи: Пн-Сб с 8:30 до 19:00
Виїзд фахівця на об'єкт
Виїзд фахівця на об'єкт
Виконання всіх робіт за договором
Виконання всіх робіт за договором
Надання послуг у заявлені терміни
Надання послуг у заявлені терміни
Працюємо у зручний для Вас час
Працюємо у зручний для Вас час

Прокладання кабелю під водою

Прокладання кабелю – досить потрібна послуга. У вік суцільних технологій людство стало залежним від наявності електроенергії та сигналів зв'язку, тому прокладання комунікацій затребуване практично повсюдно. І якщо раніше найпоширенішим варіантом можна було назвати підземний (просто в ґрунті або в каналізаційних колекторах), то тепер доступними мають бути всі куточки планети, тому кабелі стали прокладати навіть під водою, причому не тільки річковим, але навіть дном моря або океану .

Коли потрібна послуга прокладання кабелю під водою?

Цю послугу в Києві не можна назвати доступною та поширеною, в силу її трудомісткості та дорожнечі. Для її виконання потрібна наявність спеціально навчених водолазів та дорогої спецтехніки. Тому замовляють її лише у певних випадках:

  • відсутність моста, яким було б можливою прокладка кабелю через ставок;
  • велика відстань між берегами, що унеможливлює перекидання кабелю на підвісках;
  • «вибір із двох зол меншого» - якщо водну перешкоду (море) неможливо або недоцільно обходити, оскільки це обійдеться ще дорожче, наприклад, через довжину або важкодоступність «обходу» по суші.

Роботи під водою

Укладання електричного кабелю на дно – це завершальний етап, якому передують певні попередні роботи:

  • підготовка дна (сюди входить розчищення дна від сміття, каміння);
  • створення донної траншеї.

Виконувати укладання можна кількома способами:

  • Ручний (через неглибоку та нешироку річку).
  • Механізований (з використанням плавучого понтона. Він переміщається впоперек річки тросом, який рухається лебідками, встановленими на 2 берегах водної перешкоди. Кабель з понтона розмотують і опускають у воду, де його укладанням на дно в траншею займаються водолази). Якщо ширина водоймища більше 200 м, вигіднішим стає використання не понтона, а лебідкової баржі. На дуже широких або судноплавних водних об'єктах застосовують самохідні або буксировані баржі, а в деяких випадках і самохідні судна.

Щоб запобігти пошкодженню кабелю під водою (його можуть пошкодити якір суден, а також окремі представники фауни, на дні траншеї створюють піщану подушку, а після прокладки на кабель укладаються мішки з піском, які потім придавлюються бетонними плитами або кам'яним начерком.

Крім того, важливим моментом залишається зміцнення зон, де кабель із суші йде під воду. Для цього найчастіше на берегах споруджують кабельні колодязі. Такі переходи на березі обов'язково мають бути позначені сигнальними знаками.

Прокладання кабелю дном моря або океану - дуже трудомістка і дорога операція. Вона потребує гігантських інвестицій, тому тут треба говорити про проекти як мінімум на державному, а частіше навіть міждержавному рівні. Такі проекти виконуються із залученням кількох спеціально обладнаних суден. Незважаючи на велику вартість і трудомісткість, саме так прокладають оптоволоконний кабель для сучасних ліній швидкісного зв'язку.

Укладання кабелю взимку

Для економії на плавзасобах, якщо дозволяють погодні умови, в Україні прокладання кабелю через річку може виконуватися взимку. Єдиною умовою за такого способу є наявність достатньої товщини льоду.

Попередньо прогріті бухти кабелю розмотують і опускають у водойму, для цього у льоду прорубується спеціальна вузька смуга не менше 30 см. Водолази приймають його і розміщують по дну в траншеї.

Як правильно вибрати кабель

Найкращим варіантом, прописаним у Правилах пристрою електроустановок, є кабель із бронею із круглого дроту. Іноді допускається застосування кабелів з подвійною металевою бронею. Вони затребувані:

  • при сильній течії;
  • якщо глибина прокладки становитиме 60-70 м;
  • на морському березі із сильним прибоєм;
  • коли береги схильні до розмивання.

У жодному разі під воду не можна прокладати кабель із гумовою ізоляцією в ПВХ або алюмінієвій оболонці без водонепроникного покриття. Через річки шириною до 100 м, які характеризуються як несудноплавні та несплавні, допустимо прокладати кабель зі стрічковою бронею.

Що стосується оптичного кабелю, у нього має бути певне маркування, що означає, що його можна використовувати під водою, наприклад, вибрати кабель судновий НРШМ. Фахівці рекомендують для підводного прокладання використовувати цільний кабель без з'єднань, аж до одножильних варіантів. Якщо це все-таки неможливо, з'єднання потрібно проводити за допомогою спеціальних муфт з гелевим наповненням, розроблених спеціально для підводного використання.

Якщо людина має на меті, вона придумає, як обійти перешкоди. І у випадку прокладання підводних кабелів ми ще раз переконуємося в правдивості цих слів.

Наші переваги
Офіційно укладаємо договір
Офіційно
укладаємо договір
Безкоштовний виїзд фахівця на об'єкт
Безкоштовний виїзд
фахівця на об'єкт
Даємо гарантію на конструкції
Даємо гарантію
на конструкції
Завжди пропонуємо найкращу ціну
Завжди пропонуємо
найкращу ціну